Cele mai frumoase cărți itinerante

“Draku’la Atak” editată de Librăria Jumătatea Plină
Astăzi Cercul de artă contemporană s-a întâlnit în cadrul expoziției Cele mai frumoase cărți itinerante la Onești unde am discutat nu doar despre cărți frumoase, ci mai ales despre ce înseamnă cartea de artă. Printre titlurile în ediției limitată pe care le-am răsfoit s-au aflat și “20 de feluri de a încărca arme” de Răzvan Anton și “Draku’la Atak” editată de Librăria Jumătatea Plină.
Aducerea expoziției a fost posibilă prin colaborarea Asociației 37  cu Filiala Cosânzeana a Bibliotecii Radu Rosetti din Onești. Mulțumim echipei Cele mai frumoase cărți pentru că ne-au inclus în itinerariul lor național.
“20 de feluri de a incarca arme”, Răzvan Anton, ediție limitată
MARELE PREMIU “Dear Money” – Alexandra Croitoru și Magda Radu – concept editorial, Radu Manelici – design, Aurelian Ardeleanu – DTP, Asociaţia Salonul de Proiecte, Muzeul Naţional de Artă Contemporană.